Czyste powietrze pożądane i bezpieczne

Coraz częściej chorujemy, to niestety smutny fakt. Wystarczy odwiedzić jakąkolwiek przychodnię, czy to państwową czy prywatną, aby przekonać się na własne oczy ile osób potrzebuje pomocy lekarskiej.

Chorych dzieci coraz więcej

I nie są to tylko ludzie starsi. Wśród chorych coraz większą grupę stanowią dzieci. A przecież to ich zdrowie jest dla nas, rodziców najważniejsze. Dlatego też staramy się robić wszystko, by je chronić. Niestety coraz więcej chorób jest wynikiem zanieczyszczonego powietrza. I chociaż świadomość ekologiczna jest coraz większa, to jednak wciąż robimy za mało aby powietrze którym oddychamy, było czyste i zdrowe dla naszego organizmu. Zamiast tego mamy smog, który bardzo nam szkodzi. Kiedyś było to zjawisko typowe tylko dla dużych miast, niestety to się zmieniło. Wystarczy chociażby pojechać do górskich miejscowości. Tam również zobaczymy czym oddychamy. A podobno powietrze jest przeźroczyste. To już tylko teoria. Co więc możemy zrobić, aby poprawić jego jakość? Nie jest to sprawa prosta.

widok

Zadbajmy o czystą przyszłość

We własnym zakresie możemy zwracać większą uwagę czym palimy w domowym piecu. Teraz popularne są wymiany pieców na bardziej ekologiczne. Niestety nie we wszystkich miastach są na to pieniądze. A przecież ochrona środowiska to powinien być priorytet każdej władzy. Czyste środowisko to lepsza i zdrowsza przyszłość dla naszych dzieci, wnuków czy prawnuków. A nie można myśleć tylko o sobie. Świat nie skończy się z naszym odejściem. Myślmy więc bardziej perspektywicznie i poświęćmy więcej uwagi temu co nas otacza.